Konkurs DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE – edycja 2023

Data: 30/11/2022

Zapraszamy do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2023.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, a także motywowanie do prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami przenośnymi. Uczniowie biorący udział w Konkursie uczą się współodpowiedzialności za środowisko naturalne i rozwijają umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Realizując zadania konkursowe wzmacniają poczucie własnej wartości, doskonalą umiejętności organizacyjne i uczą się wytrwałości w dążeniu do celu.

Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przeprowadzenie kampanii edukacji ekologicznej na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym, jak również zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy biorący udział w konkursie spotkają się 2 czerwca 2023 roku na Gali Finałowej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Naprawdę warto! Chcecie zobaczyć, jak bawiliśmy się na XIII Finale Konkursu? Obejrzyjcie relację filmową!

Rekrutacja do Konkursu trwa do 14 stycznia 2023 roku. Szczegóły w Regulaminie.